Bu yıl, 6-9 Eylül tarihlerinde  Bilim Akademisi şemsiyesi altında, Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ tarafından eşgüdümlü olarak gerçekleştirilecek olan  Yapay Öğrenme ve Bilgi İşlemede Yeni Teknikler adlı Lisansüstü Yaz Okulu yüksek lisansında ilerlemiş bir aşamada ya da doktora araştırma sürecinde olan ya da endüstride, teknokentlerde bu alanlarda projelerde çalışan kişilere yönelik olacak. Yaz okulunun amacı işaret ve bilgi işlemede yeni çığırları öğrenmek, tez ve proje konularını tartışmak, alan uzmanları ile etkileşmektir.

Dört gün sürecek yaz okulunda, alanlarında seçkinleşmiş uzmanlar ve üniversite öğretim üyeleri tarafından programda belirtildiği gibi seminerler verilecektir. Hocaların sunuşlarının aralarında, tematik olarak tez öğrencileri de tez çalışmalarını ve araştırmalarını birer poster halinde, tartışmaya ve görüş alışverişine fırsat verecek şekilde sunacaklardır. Bu vesile ile öğretim üyeleri ve tez araştırması aşamasındaki öğrencilerin tanışıp buluşma ortamı yaratılmış da olacak.

Yaz okulu tümüyle gönüllülük esasına göre yapılan bir faaliyettir. Öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayacak, konuşmacılara da herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

Yaz Okulu ile ilgili ayrıntılara ulaşmak için lütfen tıklayın.

Yaz Okulu  posteri için lütfen tıklayın.