Bu yıl ilk defa, 24–26 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi düzenlenecek olan Bilim Akademisi Sosyal Bilimler Lisansüstü Yaz Okulu 2020’yi duyurmaktan mutluluk duymaktayız. Ekonomi, Hukuk, Psikoloji ve Siyaset Bilimi alanında eşzamanlı olarak düzenlenecek olan Yaz Okulu Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından konunun uzmanı hocaların katkıları ile yine Türkiye’nin her tarafından öğrencilere ulaşmayı hedeflemektedir.

Bilim Akademisi yaz okullarının amacı, araştırma yapmak için gerekli olan temel bilgileri tazelemek, güncel araştırma konularında gelişmeler hakkında bilgi vermek, olası tez ve proje konularını tartışmak, tez öğrencileri ile alanında uzman olan eğitmenler arasında etkileşimi sağlamaktır. Bu alanlardaki araştırmalara ilgi duyan lisansüstü öğrencileri ve öğretim görevlileri yaz okulunun hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Toplam üç gün sürecek olan yaz okulunda dört alanda derinlemesine eğitim verilecektir. Eğitimler paralel olarak düzenlenecek ve bir alana kayıt olan öğrencinin sadece o alanda eğitimlere katılması mümkün olacaktır. Ancak alanlar üzeri birkaç sunum yapılması da planlanmaktadır.

Yaz okulu web sitesi için lütfen tıklayın.

Yaz Okuluna başvuru için son tarih 10 Haziran 2020‘dir.

Başvuru formu için lütfen tıklayın.